Megnyitó

Legutóbb egyik példaképem, Ferdinand Magellan évfordulójára vártunk, hogy emléket állítsunk a világ valamennyi tengerészének tiszteletére „ A Tengerész” szobor felavatásával és az eseményről kiadott bronz emlékéremmel. Sikerült ! Köszönet és tisztelet mindenkinek, aki ebben segítségemre volt !!

Most a Titanic  vízre bocsátásának  103. évfordulóján szeretném, ha tisztelegnénk a több, mint 100 évig dicsőséges  magyar tengerhajózás emlékének azzal, hogy felavatjuk a Tengerész Múzeumot  Makláron. Egy múzeumot, amit egy igazi és lelkes  tengerész, valamint önzetlen segítői hoztak létre, hogy méltatlanul háttérbe szorított szakmánk ismét megérdemelt figyelmet kapjon, mint az régen természetes volt. Legyen egy olyan hely, ahol ápolhatjuk elődeink emlékét, hitelesen adhatjuk át tapasztalatainkat, ismereteinket a jövő nemzedékének és legyen a csendnek egy szigete, ahol a tengerészek, túlélők és leszármazottaik békében nosztalgiázhatnak. Mentsük meg a tengerhajózás maradék emlékeit, mert ma még lehet, de holnap már késő tán ! A tervek szerint az ünnepi beszédek a múzeum-park szoborterén lesznek, ahol az eseményt ajánlom Vita János tengerész emlékének, aki távol hazájától 1916-ban japán hadifogságban halálozott el.